Taal : NL (Nederlands)
Simuleer gratis
Gids ★ Apparatuur Bijgewerkt op 28 septembre 2026
6 belangrijke onderdelen ~ omvormer Linky Enedis net DC AC

Een fotovoltaïsche installatie begrijpen: panelen, omvormer, batterij, Linky

De volledige anatomie van een woninginstallatie in 2026: paneeltechnologieën, soorten omvormers, de rol van de Linky-meter en opslagopties met een batterij.

Bijgewerkt: 28 septembre 2026 · Leestijd: ~9 min · Bronnen: PVGIS · Enedis · CRE · fabrikanten
6 belangrijke onderdelen ~ omvormer Linky Enedis net DC AC
⚡Belangrijkste punten van dit artikel
  • →Drie paneeltechnologieën in 2026: monokristallijn (20–22%), TOPCon (22–24%) en HJT (23–25%). Het hogere rendement compenseert deels een hogere prijs.
  • →De centrale omvormer (string) is goedkoper; micro-omvormers verdienen de voorkeur bij gedeeltelijke schaduw (boom, schoorsteen, dakraam).
  • →De Linky-meter meet teruglevering en afname afzonderlijk. Hij is compatibel met elke zonne-installatie die op het Enedis-net is aangesloten.
  • →LFP-batterijen (LiFePO4) zijn de referentie van 2026 voor woningen: 3.000–6.000 cycli, 10–15 jaar levensduur, btw van 20% (uitgesloten van het verlaagde tarief).
  • →De prijs van een thuisbatterij bedraagt 800 tot 1.200 €/kWh geïnstalleerd. De terugverdientijd hangt sterk af van het verbruiksprofiel en het elektriciteitstarief.

De zonnepanelen

Het zonnepaneel is het centrale element van elke zonne-installatie. De werking berust op het foto-elektrisch effect: wanneer fotonen op een halfgeleider van silicium vallen, maken ze elektronen vrij die zich door een elektrisch circuit bewegen en zo gelijkstroom (DC) opwekken. Deze stroom wordt vervolgens door de omvormer omgezet in wisselstroom.

In 2026 domineren drie technologieën de Franse woningmarkt, met verschillende niveaus van rendement, prijs en thermische prestaties. De keuze hangt in de eerste plaats af van uw beschikbare oppervlakte, uw budget en uw geografische ligging.

Standaard monokristallijn
20–22 %
Rendement20–22%
Indicatieve prijs0,28–0,38 €/Wp
Degradatie/jaar0,5%/jaar
Productgarantie12 jaar
Sterke puntenPrijs-kwaliteitverhouding, beschikbaarheid, lange garanties
Ideaal voorBeheerst budget, goed georiënteerd dak zonder schaduw
Merken / modellenLongi Hi-MO 5, JA Solar JAM60S20, Jinko Cheetah HC, Q CELLS Q.PEAK DUO, Canadian Solar CS6R
TOPCon
22–24 %
Rendement22–24%
Indicatieve prijs0,33–0,45 €/Wp
Degradatie/jaar0,4%/jaar
Productgarantie15 jaar
Sterke puntenBeste prestaties bij hoge temperaturen, hoge dichtheid
Ideaal voorDak met beperkte oppervlakte, warme regio's
Merken / modellenLongi Hi-MO 6 Pro, JA Solar Deep Blue 4.0, Jinko Tiger Neo, Canadian Solar TOPBiHiKu7
HJT (heterojunctie)
23–25 %
Rendement23–25%
Indicatieve prijs0,48–0,68 €/Wp
Degradatie/jaar0,3%/jaar
Productgarantie25 jaar
Sterke puntenBeste temperatuurcoëfficiënt, uitstekende energiebalans over 25 jaar
Ideaal voorHoog budget, de opbrengst maximaliseren op een kleine oppervlakte
Merken / modellenREC Alpha Pure-R, Huasun Astro Hybrid, Canadian Solar HiHero, Tongwei TW6x-H

Welke technologie u ook kiest, eis van uw installateur altijd twee garanties: een productgarantie die fabricagefouten dekt (12 jaar voor monokristallijn, 15 jaar voor TOPCon, 25 jaar voor HJT) en een prestatiegarantie van 25 tot 30 jaar die aan het einde van die periode een rendement van ten minste 80–84% van het nominale vermogen waarborgt.

Hoger rendement = minder panelen nodig

Het verschil in rendement tussen standaard monokristallijne technologie (20%) en HJT (24%) lijkt misschien bescheiden, maar is aanzienlijk op een dak met een beperkte oppervlakte. Om 5.000 kWh/jaar op te wekken heeft een dak met HJT-panelen ongeveer 15 tot 20% minder oppervlakte nodig dan met standaard monokristallijn. Op een klein dak van 20 m² is deze winst doorslaggevend.

Maar de meerprijs van HJT (0,48–0,68 €/Wp tegenover 0,28–0,38 €/Wp voor monokristallijn) verlengt de terugverdientijd. Onze simulator houdt rekening met deze parameters om u te laten zien welke combinatie van vermogen en technologie uw terugverdientijd optimaliseert, afhankelijk van uw profiel.


De zonne-omvormer

De omvormer is het brein van de zonne-installatie. Zijn hoofdtaak: de door de panelen opgewekte gelijkstroom (DC) omzetten in wisselstroom van 230V 50Hz die compatibel is met het huisnetwerk en het Enedis-net. Hij bevat ook een MPPT-algoritme (Maximum Power Point Tracking) dat de opbrengst voortdurend optimaliseert door het punt van maximaal vermogen van de panelen te volgen, afhankelijk van zonlicht en temperatuur.

In 2026 bestaan er drie soorten omvormers naast elkaar op de woningmarkt, met verschillende afwegingen tussen kosten, prestaties en omgang met schaduw.

Centrale omvormer (string)
97–98 %
Configuratie1 omvormer voor de hele installatie
Rendement97–98%
Levensduur10–15 jaar (houd rekening met vervanging)
VoordelenLage kosten, robuustheid, eenvoudig onderhoud
NadelenSchaduw op één enkel paneel treft de hele string
MerkenSMA (Sunny Boy), Fronius (Primo), Huawei (SUN2000), GoodWe, Sungrow
Micro-omvormers
95–97%/module
Configuratie1 micro-omvormer per paneel
Rendement95–97% per module
Levensduur25 jaar (gelijk aan de panelen)
VoordelenGedeeltelijke schaduw zonder algehele verliezen, monitoring per paneel, geen vervanging in te plannen
NadelenKosten +15–25% ten opzichte van string, meer componenten op het dak
MerkenEnphase (IQ8), Hoymiles, APsystems, Deye
Vermogensoptimizers
Compromis
ConfiguratieEén optimizer per paneel + centrale omvormer
Rendement98,5–99% per geoptimaliseerd paneel
Levensduur25 jaar (optimizers) + 10–15 jaar (centrale omvormer)
VoordelenMonitoring per paneel, omgang met schaduw, kosten in het middensegment
NadelenVervanging van de centrale omvormer moet worden ingepland, sterke afhankelijkheid van de fabrikant
MerkenSolarEdge (Power Optimizer), Tigo, Huawei (Smart Optimizer)
⚠ Houd rekening met de levensduur: een centrale omvormer gaat 10 tot 15 jaar mee. Neem de vervanging op in uw financieringsplan voor 25 jaar: de kosten lopen uiteen van 800 tot 2.500 €, afhankelijk van het vermogen. Micro-omvormers hebben een levensduur van 25 jaar (gelijk aan de panelen) en kennen deze vervangingskosten niet.

MPPT: elke geproduceerde watt optimaliseren

Alle moderne omvormers hebben minstens één MPPT-tracker. Het algoritme meet voortdurend de spanning en de stroomsterkte van elke string panelen om het punt van maximaal vermogen te bepalen en de werking daarop af te stemmen. Een omvormer van goede kwaliteit heeft 2 tot 4 onafhankelijke MPPT-ingangen, waardoor strings met een verschillende oriëntatie (oost/west, oost/zuid enz.) zonder onderlinge verliezen kunnen worden beheerd.

Bij micro-omvormers heeft elk paneel zijn eigen ingebouwde MPPT: als een paneel gedeeltelijk beschaduwd is, wordt alleen dat paneel getroffen en blijven de andere op hun maximale vermogen werken. Dit is het belangrijkste technische voordeel van micro-omvormers bij configuraties met gedeeltelijke schaduw.


De Linky-meter

De Linky-meter is de slimme meter van Enedis, de netbeheerder. Hij wordt sinds 2015 uitgerold en is nu aanwezig in meer dan 95% van de huishoudens die op het Franse elektriciteitsnet zijn aangesloten. In tegenstelling tot de oude mechanische meters met draaiende cijferwieltjes is de Linky-meter een elektronisch apparaat dat energiestromen in beide richtingen kan meten en deze gegevens op afstand naar Enedis kan doorsturen.

Bij een op het net aangesloten fotovoltaïsche installatie speelt de Linky-meter een centrale rol, omdat hij twee stromen afzonderlijk meet:

  • De afname: de energie die uw huishouden van het net haalt ('s nachts, op bewolkte dagen, bij onvoldoende opwek).
  • De teruglevering: de energie die uw panelen opwekken en die niet meteen wordt verbruikt, en die op het Enedis-net wordt teruggeleverd.

Deze twee metingen zijn volledig onafhankelijk: er is geen directe verrekening tussen wat u teruglevert en wat u afneemt. De teruggeleverde energie wordt door EDF OA (de afdeling van EDF voor de verplichte afname) tegen het geldende tarief teruggekocht (0,011 €/kWh voor het overschot sinds juni 2026, ministeriële regeling (arrêté) van 1 juni 2026), en de afname wordt gefactureerd tegen het tarief van uw contract bij Engie, EDF of een andere leverancier.

ℹ De Linky-meter meet de energie die op het net wordt teruggeleverd, en die dient als basis voor de berekening van de verkoop aan EDF OA. De metingen krijgen een tijdstempel met een nauwkeurigheid van 30 minuten, zodat Enedis en EDF OA uw opwek en teruglevering nauwkeurig kunnen registreren.

Geen speciale stappen voor de Linky-meter

In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, hoeft u voor uw zonne-installatie geen enkele stap te zetten met betrekking tot de Linky-meter. Uw installateur dient de aansluitingsaanvraag bij Enedis in (CACSI, Convention d'Autoconsommation avec Injection, de overeenkomst voor eigen verbruik met teruglevering aan het net), en Enedis programmeert uw Linky-meter op afstand om bij de ingebruikname de meting in twee richtingen te activeren. Geen verplicht bezoek, geen extra kosten.

U kunt uw verbruiks- en opwekgegevens raadplegen via de klantomgeving van Enedis (enedis.fr) of de mobiele app van Enedis, met een historiek per interval van 30 minuten. Via partner-API's kunnen uw installateur of uw monitoringsysteem deze gegevens ook automatisch ophalen.


Opslag met een batterij

Een opslagbatterij bewaart de overdag opgewekte zonne-energie om die 's avonds, 's nachts of op bewolkte dagen weer af te geven, precies wanneer de opwek ontoereikend is. Ze lost het grootste nadeel van zonne-energie op: de onevenwichtigheid tussen opwek en verbruik.

Een typisch huishouden zonder batterij haalt doorgaans een eigenverbruikpercentage van 20 tot 50%, afhankelijk van het verbruiksprofiel:

  • 20–30%: overdag afwezig (verbruik 's ochtends en 's avonds).
  • 30–50%: overdag thuis (thuiswerken, gepensioneerden).
  • 45–60%: verbruik dat gelijk loopt met de opwek (bijv. zwembad, airconditioning).

Met een goed gedimensioneerde batterij kan dit percentage oplopen tot 60 tot 75%, waardoor uw elektriciteitsrekening evenredig daalt. De typische winst bedraagt +15 tot +30% eigenverbruikpercentage.

De twee referentietechnologieën

LFP (LiFePO4): de referentie van 2026
Aanbevolen
Cycli3.000–6.000 bij 80% restcapaciteit
Levensduur10–15 jaar
VeiligheidOnbrandbaar, zeer stabiel
Temperatuur-10 °C tot 55 °C
Prijs800–1.100 €/kWh geïnstalleerd
NMC (nikkel-mangaan-kobalt)
Alternatief
Cycli1.000–3.000 cycli
Levensduur7–12 jaar
DichtheidHoger (compacter)
BeperkingenGevoeliger voor warmte
Prijs700–1.000 €/kWh geïnstalleerd

In 2026 is LFP-technologie (lithiumijzerfosfaat / LiFePO4) de onbetwiste referentie voor woningopslag. De chemische stabiliteit, het hoge aantal cycli en de lange levensduur maken haar op termijn tot de veiligste en voordeligste keuze. NMC-technologie kan worden overwogen als de beschikbare ruimte een sterke beperking is.

800–1.200 € per geïnstalleerde kWh (LFP) Capaciteit voor woningen: 5–15 kWh
⚠ Belangrijke fiscale punten: opslagbatterijen zijn onderworpen aan btw van 20%. Ze zijn uitdrukkelijk uitgesloten van het verlaagde tarief van 5,5% dat geldt voor de panelen en de omvormer (art. 279-0 bis van het CGI, het Franse algemene belastingwetboek). Ze komen bovendien niet in aanmerking voor de premie voor eigen verbruik (prime à l'autoconsommation, voorbehouden aan de productie-installatie zelf).

Garanties en fabrikanten

Tot de belangrijkste merken op de Franse woningmarkt in 2026 behoren BYD (Battery Box Premium LFP), Pylontech (Force H2), Huawei (LUNA2000), SolarEdge (Energy Bank), Enphase (IQ Battery 5P), Sungrow (SBR200), GoodWe (Lynx Home F) en SonnenBatterie. De standaardgarantie bedraagt 10 jaar of een vastgesteld aantal cycli (vaak 3.000 tot 6.000, afhankelijk van de technologie). Controleer of de garantie ook de restcapaciteit dekt (doorgaans 70% aan het einde van de garantieperiode).


Hoe alles samenwerkt

Een complete fotovoltaïsche woninginstallatie omvat meerdere onderdelen die in real time op elkaar inwerken, afhankelijk van het niveau van de zonne-opwek, het verbruik van het huishouden en de laadtoestand van de batterij (indien aanwezig).

Opwekstroom: zonnige dag
☀️
Zonnepanelen
Gelijkstroom (DC)
→
⚡
Omvormer
DC → AC 230V
→
🏠
Eigen verbruik
Direct gebruik
→
🔋
Thuisbatterij
Opslag van het overschot
→
📊
Linky-meter
Meting van de teruglevering

Normale stroom: een zonnige dag

Midden op de dag wekken de panelen gelijkstroom (DC) op die de omvormer voedt. Die zet de stroom om in wisselstroom van 230V die in de woning bruikbaar is. De energie wordt eerst gebruikt om de apparaten te voeden die in werking zijn: dit is het directe eigen verbruik, de vorm die financieel het meest waardevol is.

Als de opwek hoger is dan het directe verbruik, wordt het overschot ofwel in een batterij opgeslagen (met voorrang, als die niet vol is), ofwel op het net teruggeleverd via de Linky-meter, die het teruggeleverde volume meet. Bij installaties zonder batterij wordt elk overschot onmiddellijk teruggeleverd.

Stroom in de avond en 's nachts

Wanneer de zonne-opwek wegvalt (zonsondergang, dik wolkendek), wordt het huishouden bij voorrang gevoed door de batterij, als die geladen is. Zodra de batterij leeg is, of als er geen batterij is, registreert de Linky-meter de afname van het net, die tegen het normale tarief wordt gefactureerd.

Zonne-opwek en verbruik lopen nooit perfect gelijk, daarom komt het eigenverbruikpercentage zonder batterij zelden boven 45% voor een typisch huishouden dat het grootste deel van zijn energie 's ochtends en 's avonds verbruikt.

ℹ Optimale dimensionering: proberen precies op te wekken wat u verbruikt is contraproductief, want dan krijgt u veel uren met een overschot dat nauwelijks wordt benut. In de regel is het beter iets te klein te dimensioneren (80–90% van het jaarverbruik gedekt) om het eigenverbruikpercentage zonder batterij te maximaliseren.

Keuzegids op basis van uw profiel

Er bestaat geen universele configuratie: de optimale combinatie van onderdelen hangt af van uw dak, uw budget, uw verbruiksgewoonten en uw doelstellingen (maximaal financieel rendement versus energieonafhankelijkheid). Hier volgen drie typeprofielen om uw keuze te sturen.

01
Beheerst budget
PanelenStandaard monokristallijn
OmvormerCentraal (string)
BatterijNee
Vermogen3-6 kWp
Voor wieEerste installatie, goed georiënteerd dak
02
Gedeeltelijke schaduw
PanelenTOPCon
OmvormerMicro-omvormers of optimizers + string
BatterijOptioneel
Vermogen4-9 kWp
Voor wieDakraam, schoorsteen, boom als obstakel
03
Maximale prestaties
PanelenHJT of hoogwaardige TOPCon
OmvormerMicro-omvormers
BatterijLFP 10 kWh
Vermogen6-9 kWp
Voor wieHoog verbruik, overdag weinig aanwezig, elektrische auto

Deze profielen zijn uitgangspunten. Onze simulator analyseert uw precieze situatie (adres, verbruik, dakoppervlakte, oriëntatie) en helpt u de optimale dimensionering te vinden, met volledige, persoonlijke resultaten.

Wat niet verandert, welke configuratie u ook kiest

  • De aansluiting bij Enedis is verplicht voor elke installatie met teruglevering, welke technologie ook is gekozen.
  • De aangifte bij het gemeentehuis (voorafgaande melding van werkzaamheden) is in de overgrote meerderheid van de gevallen vereist, en uw installateur zorgt er doorgaans voor.
  • De premie voor eigen verbruik (prime à l'autoconsommation, uitbetaald door EDF OA) is sinds 1 juni 2026 afgeschaft voor alle nieuwe installaties. Installaties die vóór die datum zijn aangesloten, blijven de premie ontvangen.
  • De btw van 5,5% geldt voor panelen en omvormers bij woningen, ongeacht hun ouderdom. Batterijen blijven belast tegen 20%.

Veelgestelde vragen over de onderdelen

Welke paneeltechnologie kiest u in 2026?

Voor de overgrote meerderheid van de woninginstallaties biedt standaard monokristallijn de beste prijs-kwaliteitverhouding. Kies TOPCon als uw dak een beperkte oppervlakte heeft of aan hoge temperaturen blootstaat. HJT is gerechtvaardigd bij hoogwaardige projecten waar elke m² telt, met een groter budget. Controleer in alle gevallen de garanties van de fabrikant: productgarantie van 10–15 jaar en prestatiegarantie van 25–30 jaar op ten minste 80% van het nominale vermogen.

Moet ik een centrale omvormer of micro-omvormers kiezen?

Als uw dak volledig vrij is (geen gedeeltelijke schaduw), is een centrale omvormer ruimschoots voldoende en 15 tot 25% goedkoper. Als sommige panelen afhankelijk van het uur van de dag mogelijk verschillend beschaduwd worden (dakramen, schoorsteen, dakrand die 's winters in de schaduw ligt), beschermen micro-omvormers of optimizers de totale opbrengst en bieden ze monitoring per paneel. Houd er rekening mee dat een centrale omvormer 10 tot 15 jaar meegaat: neem de vervanging op in uw budget voor 25 jaar.

Is mijn Linky-meter wel compatibel met zonnepanelen?

Ja, zonder uitzondering. De Linky-meter is ontworpen om stromen in beide richtingen te meten (teruglevering en afname afzonderlijk). Er is geen enkele specifieke stap nodig met betrekking tot de meter: Enedis stelt hem in bij de ingebruikname van uw installatie, kosteloos. De metingen krijgen een tijdstempel per interval van 30 minuten, wat als basis dient voor de berekening van de verkoop van het overschot aan EDF OA.

Is een batterij financieel rendabel?

Zelden op korte termijn. Een geïnstalleerde LFP-batterij van 10 kWh kost 8.000 tot 12.000 €. Hiermee wint u 15 tot 30 procentpunten eigenverbruikpercentage, oftewel ongeveer 150 tot 400 €/jaar aan extra besparingen. De terugverdientijd van de batterij alleen bedraagt vaak meer dan 20 jaar. Let op: batterijen zijn onderworpen aan btw van 20% (uitgesloten van het verlaagde tarief van 5,5%) en komen niet in aanmerking voor de premie voor eigen verbruik. De waarde ligt meer in energieonafhankelijkheid dan in puur financieel rendement.

Hoe wordt een fotovoltaïsche installatie gedimensioneerd?

De dimensionering berust op drie hoofdparameters: uw jaarverbruik in kWh, de zoninstraling in uw regio (kWh/kWp/jaar, geleverd door PVGIS-SARAH3) en uw aanwezigheidsprofiel thuis. In de regel dekt een installatie van 3 kWp 30 tot 50% van de behoefte van een gemiddeld huishouden (4.500 kWh/jaar), en 6 kWp dekt 60–80%. Onze simulator voert deze berekening gedetailleerd uit met uw exacte adres en simuleert uur per uur over 8.760 uur.

Woordenlijst

Acroniemen en technische termen die in dit artikel worden gebruikt.

AC
Wisselstroom (Alternating Current). De stroom die de omvormer levert, compatibel met het net van 230 V 50 Hz in de woning.
CACSI
Convention d'Autoconsommation avec Injection (overeenkomst voor eigen verbruik met teruglevering aan het net). Contract tussen de installateur, Enedis en de leverancier waarmee het overschot aan opwek op het net kan worden verkocht.
DC
Gelijkstroom (Direct Current). De stroom die de zonnepanelen leveren en die door de omvormer in AC wordt omgezet.
EDF OA
EDF Obligation d'Achat (verplichte afname door EDF). Dochteronderneming van EDF die de door particuliere producenten teruggeleverde elektriciteit terugkoopt tegen de tarieven die de CRE (de Franse energietoezichthouder) vaststelt.
HJT
Heterojunctie (Heterojunction Technology). Paneeltechnologie die kristallijn en amorf silicium combineert, met een rendement van 23–25%.
Teruglevering
Energie die de panelen opwekken en die niet meteen wordt verbruikt, teruggeleverd op het Enedis-net en gemeten door de Linky-meter.
kWp
Kilowattpiek. Eenheid van nominaal vermogen van een paneel of een installatie, gemeten onder standaardtestomstandigheden (STC: 1.000 W/m², 25 °C).
kWh
Kilowattuur. Eenheid van energie: 1 kWh = het verbruik van een apparaat van 1 kW gedurende 1 uur. Wordt gebruikt om de jaarlijkse opwek en het jaarverbruik te meten.
LFP / LiFePO4
Lithiumijzerfosfaat (Lithium Iron Phosphate). De aanbevolen batterijchemie voor woningen: stabiel, moeilijk ontvlambaar, 3.000 tot 6.000 laad-/ontlaadcycli, 10–15 jaar levensduur.
MPPT
Maximum Power Point Tracking (volgen van het punt van maximaal vermogen). Algoritme in de omvormer dat de elektrische parameters voortdurend bijstelt om het maximale vermogen uit de panelen te halen.
NMC
Nikkel-mangaan-kobalt (Nickel-Manganese-Cobalt). Alternatieve batterijchemie naast LFP, compacter maar minder duurzaam qua cycli en gevoeliger voor warmte.
PVGIS
Photovoltaic Geographical Information System. Europese database (JRC / Europese Commissie) met weer- en zoninstralingsgegevens om de opwek per locatie te schatten.
Terugverdientijd
Terugverdientijd (Return On Investment). Het aantal jaren waarna de cumulatieve besparingen gelijk zijn aan de kosten van de installatie.
Afname
Energie die het huishouden van het Enedis-net afneemt ('s nachts, op bewolkte dagen, bij onvoldoende opwek), gefactureerd tegen het tarief van het contract met de leverancier.
String
Een reeks panelen die in serie op dezelfde centrale omvormer zijn aangesloten. Schaduw op één enkel paneel treft de hele reeks.
TOPCon
Tunnel Oxide Passivated Contact (tunneloxide-gepassiveerd contact). Paneeltechnologie met hoog rendement (22–24%) dankzij de passivering van de achterzijde, waardoor de verliezen door elektronenrecombinatie afnemen.

Klaar om te simuleren?

Bereken de ideale configuratie voor uw huishouden

Onze simulator gebruikt de PVGIS-weergegevens van uw gemeente, simuleert 8.760 uur opwek en vergelijkt scenario's met en zonder batterij om u een nauwkeurige terugverdientijd over 25 jaar te geven.

Mijn gratis simulatie starten
Gratis simulatie

Ontdek hoeveel u kunt besparen met zonne-energie

Voer uw adres en uw jaarverbruik in en ontvang in 2 minuten een gedetailleerde simulatie: geschatte opwek, besparingen, terugverdientijd, scenario's met en zonder batterij.

Mijn simulatie starten
Meer informatie

Lees ook