Zonnepanelen in Angers in 2026: prijzen, rendabiliteit en subsidies
Angers (49) heeft een zonne-instraling van 1300 kWh/m²/jaar, in klimaatzone H2. Dit is alles wat u moet weten voordat u in zonne-energie investeert.
1300 kWh
Jaarlijkse zonne-instraling
kWh/m²/jaar · PVGIS
3.480 kWh
Opbrengst 3 kWp/jaar
oriëntatie zuid · 30°
~499 €
Jaarlijkse besparing
eigen verbruik ~70%
~13 jaar
Terugverdientijd
installatie van 3 kWp
📍Kernpunten van deze lokale gids
→Lokale zonne-instraling: 1300 kWh/m²/jaar, klimaatzone H2 (Midden/West). Douceur angevine et bonne luminosité de la vallée de la Loire ; conditions favorables proches de Nantes.
→Een installatie van 3 kWp wekt in Angers ongeveer 3.480 kWh/jaar op, wat neerkomt op ~499 €/jaar besparing op uw rekening.
→Gemiddelde terugverdientijd in Angers: ~13 jaar. De premie voor eigen verbruik is sinds juni 2026 afgeschaft.
→De btw kan 5,5% bedragen onder 5 cumulatieve voorwaarden (vermogen ≤ 9 kWp, woning, PPE2-V2-certificering, conforme zware metalen, actief EMS, verplicht sinds januari 2026). Zonder EMS: 20% btw. Informeer naar de regionale subsidies van Pays de la Loire via uw ADIL (het departementale woninginformatiebureau).
Zonne-instraling in Angers
Angers ligt in klimaatzone H2 (Midden/West), met een jaarlijkse zonne-instraling van 1300 kWh/m²/jaar volgens de PVGIS-gegevens (Europese Commissie, JRC). Douceur angevine et bonne luminosité de la vallée de la Loire ; conditions favorables proches de Nantes.
Voor een installatie van 3 kWp (6 tot 8 panelen) komt dat neer op ongeveer 3.480 kWh zonne-opbrengst per jaar, met een piek in juni-juli en een daling in december-januari, kenmerkend voor de zone.
Nationale vergelijking: uw stad is aangegeven met de cursor.
ℹPVGIS-gegevens: onze simulator gebruikt de TMY-gegevens (Typical Meteorological Year, typisch meteorologisch jaar) van de PVGIS-API om een uurprofiel van de opwekking over 8.760 uur te genereren. Het resultaat is veel nauwkeuriger dan de forfaitaire schattingen van de meeste concurrerende tools.
Zonne-energie die al is geïnstalleerd in Angers
Eind 2025 telde het nationale register van elektriciteitsproductie-installaties 615 zonne-installaties die in Angers op het net zijn aangesloten, met een totaal vermogen van 4,7 MW. 600 daarvan zijn kleiner dan 36 kW: meestal zijn dat daken van particulieren en van kleine gebouwen.
Het aantal installaties is in vijf jaar met een factor 2,3 toegenomen: eind 2020 waren het er 263.
In een jaar tijd hebben deze installaties 2,6 GWh op het net teruggeleverd. Dit cijfer telt alleen het verkochte overschot: de elektriciteit die de huishoudens met panelen ter plaatse verbruiken, is er niet in opgenomen.
De kosten van een residentiële fotovoltaïsche installatie in Angers variëren naargelang het vermogen, het type dak en de installateur. De onderstaande prijzen zijn indicatief voor de markt van 2026, met 5,5% btw onder voorwaarden (zie hieronder) of 20% als niet aan een voorwaarde wordt voldaan.
Vermogen
Brutoprijs incl. btw
CRE-premie
Nettoprijs
Aanbevolen profiel
3 kWp · 6-8 panelen
6.600 €
Afgeschaft
6.600 €
Huishouden van 2-3 personen · ~3.500 kWh/jaar
6 kWp · 12-14 panelen
~11.484 €
−480 €
~11.004 €
Huishouden van 4-5 personen · ~6.000 kWh/jaar
9 kWp · 18-20 panelen
~16.236 €
−720 €
~15.516 €
Groot huishouden of elektrische auto · ~8.500 kWh/jaar
⚠5,5% btw, 5 verplichte cumulatieve voorwaarden: vermogen ≤ 9 kWp · woning (ongeacht de ouderdom) · PPE2-V2-certificering (koolstofvoetafdruk onder 530 kg CO2/kWp, te controleren op certisolis.com) · conforme zware metalen · actief EMS/SGE verplicht sinds 1 januari 2026 (een energiemanagementsysteem dat de apparatuur kan aansturen). Ontbreekt er één voorwaarde: 20% btw op de hele installatie. Batterijen vallen altijd onder 20% (wettelijke uitsluiting). De CRE-premie wordt in één keer uitbetaald door EDF OA (de uitvoerder van de terugleverregeling) bij de aansluiting door Enedis (de netbeheerder), en uw RGE-installateur (Frans kwaliteitslabel) regelt dat voor u.
Rendabiliteit in Angers: de volledige berekening
Bij 3.480 kWh/jaar opwekking en ongeveer 70% eigen verbruik (huishouden overdag thuis of apparaten die op de zonne-uren zijn geprogrammeerd) zijn de besparingen voor een huishouden in Angers als volgt opgebouwd:
Eigen verbruik (~70%)
~487,4 €/jaar
2.436 kWh × 0,2001 €/kWh
Teruggeleverd overschot (~30%)
~11,5 €/jaar
1.044 kWh × 0,011 €/kWh (terugleververgoeding voor het overschot, ministeriële regeling (arrêté) van juni 2026)
~499 €
geschatte jaarlijkse besparing
~13 jaar
terugverdientijd
ℹDeze cijfers gaan uit van een gemiddeld profiel: een tarief van 0,2001 €/kWh (1 augustus 2026), een jaarlijkse stijging van 3% en ongeveer 70% eigen verbruik. De werkelijke rendabiliteit varieert sterk met de oriëntatie (pal zuid is optimaal), de dakhelling, de aanwezigheid van schaduw en hoeveel u overdag thuis bent. Een huishouden dat overdag afwezig is, kan zijn terugverdientijd met 2 tot 4 jaar zien oplopen ten opzichte van de bovenstaande schattingen. Deze veronderstellingen over tariefstijgingen zijn redelijk maar onzeker; als de tarieven stagneren, wordt de terugverdientijd langer. Onze simulator berekent uw terugverdientijd met uw werkelijke gegevens (gps-locatie + verbruiksprofiel) →
Beschikbare subsidies in Angers (49)
In 2026 kunnen de inwoners van Angers van verschillende combineerbare subsidies profiteren:
CRE-premie voor eigen verbruik: afgeschaft sinds 1 juni 2026 voor alle nieuwe installaties.
Verlaagde btw van 5,5%: onder 5 cumulatieve voorwaarden: vermogen ≤ 9 kWp, woning (ongeacht de ouderdom), PPE2-V2-certificering (koolstofvoetafdruk onder 530 kg CO2/kWp), conforme zware metalen en actief EMS/SGE verplicht sinds 1 januari 2026. Ontbreekt er een voorwaarde: 20% btw op het geheel. Batterijen vallen altijd onder 20%. Controleer de geschiktheid bij uw RGE-installateur.
MaPrimeRénov': dekt geen fotovoltaïsche panelen voor elektriciteitsopwekking. Deze regeling financiert zonthermie (warm water), isolatie, warmtepompen en hernieuwbare verwarming, geen PV.
Regionale subsidies van Pays de la Loire: sommige regio's en lokale overheden bieden aanvullende steun. Informeer bij uw ADIL of het plaatselijke Espace Info Énergie (energieadviescentrum).
Specifieke financiering: informeer bij uw bank naar de financieringsaanbiedingen voor hernieuwbare energie.
Steun
Bedrag (3 kWp)
Voorwaarde
Procedure
CRE-premie voor eigen verbruik
Afgeschaft
Afgeschaft sinds 1 juni 2026
Via een RGE-installateur
5,5% btw
~363 € besparing
5 cumulatieve voorwaarden (waaronder een actief EMS)
Controleren op de offerte
MaPrimeRénov'
❌ Niet van toepassing
PV komt niet in aanmerking (alleen zonthermie)
—
Subsidies van Pays de la Loire
Variabel
Afhankelijk van de lokale overheid
ADIL / Espace Info Énergie
Veelgestelde vragen: Angers
Hoeveel kost een zonne-installatie in Angers ?
In Angers komt een installatie van 3 kWp op ongeveer 6.600 € incl. btw (de premie voor eigen verbruik is sinds juni 2026 afgeschaft, dus de nettokosten zijn gelijk aan de brutokosten). Voor 6 kWp rekent u op ~11.484 € bruto. De prijzen variëren naargelang uw dak en de installateur: vraag minstens 3 offertes aan bij RGE-installateurs.
Welke terugverdientijd kunt u verwachten in Angers ?
Bij 1300 kWh/m²/jaar zonne-instraling en een besparing van ongeveer 499 €/jaar op een installatie van 3 kWp wordt de terugverdientijd geschat op ~13 jaar. Die terugverdientijd hangt af van uw percentage eigen verbruik, het tarief van uw elektriciteitscontract en de oriëntatie van uw dak. Onze simulator berekent uw exacte terugverdientijd met de echte PVGIS-gegevens van Angers.
Welke subsidies zijn er in Angers in 2026?
De belangrijkste subsidies in Angers in 2026: btw (de CRE-premie voor eigen verbruik is sinds 1 juni 2026 afgeschaft), 5,5% btw onder 5 verplichte cumulatieve voorwaarden, waaronder een actief EMS/SGE sinds januari 2026 (zonder EMS: 20% btw), en regionale subsidies van Pays de la Loire via de ADIL of het Espace Info Énergie. Let op: MaPrimeRénov' financiert geen fotovoltaïsche panelen, alleen zonthermie, isolatie en warmtepompen. Informeer bij uw bank naar de financieringsaanbiedingen voor hernieuwbare energie.
Welk vermogen moet u installeren in Angers ?
De gebruikelijke vuistregel is te mikken op 1 kWp per 1.000 kWh zelf verbruikt jaarverbruik. In Angers (1300 kWh/m²/jaar) wekt 3 kWp ~3.480 kWh/jaar op, geschikt voor een huishouden van 2-3 personen met ~3.500 kWh/jaar verbruik. Voor een huishouden van 4-5 personen (6.000 kWh/jaar) mikt u op 6 kWp. Onze simulator optimaliseert het vermogen voor uw exacte profiel.
BronnenPVGIS, Europese Commissie JRC: TMY-gegevens 2005-2023 · CRE: Arrêté van 1 juni 2026, terugleververgoeding van 0,011 €/kWh, premie afgeschaft · Enedis: netwerktarief TURPE en aansluitprocedures
Klaar om te simuleren?
Bereken de rendabiliteit van uw project in Angers.
Onze simulator gebruikt de echte weergegevens van Angers om u een resultaat uur voor uur over 25 jaar te geven, geen forfaitaire schatting.